پنیر داخل شیشه با در بسته برای قاتق نان
نان خالی بی قاتق
خسیسی غذای خانواده‌اش را نان خالی مقرر کرده بود تا اینکه زن و بچه‌اش به صدا در آمده و قاتق* طلبیدند.
وی مختصر پنیری خریده و در شیشه انداخت. شیشه را در صندوق گذاشت و قفلی بر صندوق زد و کلیدش را در جیب خودش گذاشت. در هر نوبت شیشه پنیر را از صندوق بیرون می‌آورد و دستور می‌داد عائله‌اش لقمه نان را پشت شیشه مالیده و بخورند.
یک روز که مرد خسیس به خانه نیامده بود، وقت غذا بچه‌ها قاتق خواستند و مادرشان گفت نان را پشت صندوق مالیده و بخورند. چون خسیس به خانه آمد و شنید خون به چهره دواند و نعره زد: «ای هوار، کارتان به جایی رسیده که حتی یک وعده نان خالی بی‌قاتق نمی‌توانید بخورید!»
*قاتق: خورشت یا مواد غذایی که همراه با نان یا پلو می‌خورند.


روزی روزگاری زنی در کلبه ای کوچک زندگی می کرد. این زن همیشه با خداوند صحبت می کرد و با او به راز و نیاز می پرداخت. روزی خداوند پس از سال ها با زن صحبت کرد و به زن قول داد که آن روز به دیدار او بیاید. ... ادامه حکایت

حکایت های بیشتر:

نظر شما در مورد این حکایت چیست؟

پرسش تصادفی: تفریق 6 و 4؟

نطرات کاربران:1

یعنی واقعا اینجور آدمهایی هم پیدا میشن؟؟!!
پناه بر خدا


2

خدا همچنین ادمی را نصیب هیچ بنی بشری نکنه.
خساست بد دردیه خصوصا واسه مرد!!!!


3

....


4

ُسلام
« خساست » يك خصوصيت منفي در رفتار انسان است.انسان خسيس، عرصه ي زندگي را بر خانواده اش تنگ ميكند و روح و جسم آنان را ميآزرد.


5

خوبه


6

اگه زنش از زنای امروزی بود ! همون روز اول حکم کلاغ در خونشون بود ! :D


7

متشکرم


8

قاتق لغت قاطق لغت تركي و همون ماست هستش


9

واقعی نیست .


10

طبق فرمایش امام علی علیه السلام ، 3 خصلت است که در زن باید باشد اما در مرد،نه:غرور،بخل،ترس.


11

درودبرشما
هرچه داریم درزمان زنده بودن بایددراختیارخانواده قراردهیم نه اینکه نه خودخوریم نه کس دهیم-گنده کنیم به سگ دهیم


12

ازش کلاغ بگیر


13

خیلی بی مزه و تخمی بود


14

زمانهای قدیم قاتق پشت شیشیه میخوردند سالم بودند ولی الان خروارخروار میخورندباز مریض اند


15

خنک


16

بی مزه


17

مظخرف


18

دوست محترمی که در شماره 10 مطلبی بس نادرست و با عرض معذرت مبتذل و عامیانه را در پوششی به ظاهر حکیمانه به ناروا به امام علی نسبت داده اند حتما توجه نداشته اند که با این گونه نقل قولها و نسبت دادنهای بی پایه، که مشابه داستان دروغین پیامبر اسلام با دختری 9 ساله و از این قبیل عملا نوعی تهمت است، در واقع ستمی بزرگ را در حق امام علی (ع) و دین اسلام و مذهب شیعه روا داشته اند. البته با کمال تاسف از اینگونه موارد در فرهنگ و اعتقادات و آیینها و ادبیات ما بسیار است.


19

اميرالمومنين (ع) مي فرمايد: «خِيَارُ خِصَالِ النِّسَاءِ شِرَارُ خِصَالِ الرِّجَالِ الزَّهْوُ وَ الْجُبْنُ وَ الْبُخْلُ فَإِذَا كَانَتِ الْمَرْأَةُ مَزْهُوَّةً لَمْ تُمَكِّنْ مِنْ نَفْسِهَا وَ إِذَا كَانَتْ بَخِيلَةً حَفِظَتْ مَالَهَا وَ مَالَ بَعْلِهَا وَ إِذَا كَانَتْ جَبَانَةً فَرِقَتْ مِنْ كُلِّ شَيْ‏ءٍ يَعْرِضُ لَهَا(1) صفات خوب زن صفات بد مرد محسوب مى‏شود، بخود نازيدن، ترس و بخل، وقتى زن به خويش نازد و كبر ورزد اجازه ندهد كسى به او دست‏درازى كند و هرگاه بخيل باشد از اموال خود و شوهرش حفاظت مى‏نمايد و اگر ترسو باشد از آنچه به او روى آورد هراسان است. »


20

داستان مزخرفی بود...


21

با سلام و احترام
کاربر شماره 10 درود بر شما.


22

بی معنی


23

سلام-یه روزی سرکارصبح ها میآمدم وهروز براصبحانه معطل.یه روزپنیر خریدم داخل شیشه کمی زیاد بودوبعد چندروزداخل کمدسرکارکرم زدازبی یخچالی -واقعا به کرم زدن هم نرسیداون زمان


24

نفهميدم:


اگر نظری که درج کردید نمایش داده نشده است بر روی برزورسانی نظرات کلیک کنید

بروزرسانی نظرات