مردی جوان با دست هایش بر روی دهان
چرا اعراب به ایرانیان عجم می‌گفتند؟
هنگامی که قتیبه، خوارزم را فتح کرده بود، روز سوم در میدان بزرگی برای مردم صحبت می‌کرد. وی دستور داد که از بین فاضلان خوارزم چهار هزار تن بیاورند. سر هر چهار هزارتن را در یک روز بریدند و از آن روز دستور داد تا هرکسی به زبان پارسی گویش کند زبانش را ببرند.
مردم خوارزم از ترس بریده شدن زبانشان، از حرف زدن خودداری می‌کردند. به همین روی به آنها عجم یا گنگ می‌گفتند.
علم و دانش در ایران باستان و تأثیر آن بر جهان، پرویز شهریاری، ص ۸


جوانی به حکیمی گفت: «وقتی همسرم را انتخاب کردم، در نظرم طوری بود که گویا خداوند مانندش را در دنیا نیافریده است. وقتی نامزد شدیم، بسیاری را دیدم که مثل او بودند. وقتی ازدواج کردیم، خیلی‌... ادامه حکایت

حکایت های بیشتر:

نظر شما در مورد این حکایت چیست؟

پرسش تصادفی: جمع 2 و 2؟

نطرات کاربران:1

به نظر ساختگیه


2

درودبرشما.


3

نمی توان فقط به همین مرجع استناد کرد.رجوع کنید به:http: fa.wikipedia.org wiki D8 B9 D8 AC D9 85


4

لعنت به هر چه عرب وحشی و بی تمدن و زبان نفهم.


5

چو ایران نباشد تن من مباد


6

عرب جماعتودبایدکرد


7

توی هر اجتماعی انسان‌های نادرست هستن ولی این دلیل نمی‌شه که به کل اون جمعیت توهین کنید کما این که توی ایران خودمون هم انسان‌های ناخلف داشتیم‌ و داریم و شمایی که به اعراب لعنت می‌فرستین آیا فراموش کردین که پیامبر(ص) عرب بودن و یا این رو که دوازده اماممان عرب بودن رو از یاد بردین؟


8

قسط شعر بود. عرب‌ها پیش از اسلام هم به ایرانیان عجم می‌گفتند.


9

خيلي چرت بود به كساني كه غير از زبان عربي حرف بزنند در قر
ان عجم گفته ميشه و به معناي توهين آميزي كه اعراب از اون استفاده مي كردند نيست و فقط هم مختص به ايران نبوده.به اروپايي ها هم مي گفتند عجم


10

حرف شماره 9 درسته


11

عرب به غیر عرب عجم می گفت و هیچ گونه توهین هم نبود همانگونه که ایرانیان به غیر ایرانیان انیرانی می گفتند. پس آیا باید بگوییم ایرانیان هم به دیگران و غیر ایرانیان با گفتن انیرانی توهین می کردند؟
عجم با تلفظ فتحه ی اول و دوم. Ajam به معنی هیر عرب است. ولی عجم با تلفظ ضمه اول Ojm به معنای گنگ و نفهم می باشد. فرهنگ معین ج2 ص 2278


12

حرف 9 به نظر درست تر می آید و حرف 7 که می گه به کسی توهین نکنید به عقل و اخلاق و گفته خدا نزدیک است و البته اینکه امامان و پیامبر عرب بوده اند به نظر اشتباه است مگر کسی چند سال انگلیس زندگی کنه انگلیسی میشه , ابراهیم عرب نبود اسماعیل ونوادگان آن هم می توانند عرب نباشند ولی در سرزمین عربی بدنیا آمدند و عربی حرف می زدند , حداقل اینه که دورگه بودند و ازآنجا که عمومی حضرت ابراهیم در قرآن کریم بنام آذر که اسمی فارسی و درسرزمین های نزدیک پارس و شام بوده اند .


13

سلام علیکم
این متن دروغی است که برای فهمیدن حقیقت به آدرس زیر مراجعه بفرماید:


http: shobhe.net Archives 2775


14

کیانوری راجع به شهریاری . میگه: من و فیروزه زیاد دل خوشی از زرتشتی ها نداشتیم.شهریاری وظیفه اش تخریب اسلامه.ایرانی بازی ها برای رد خداست . منتهی پله به پله .


15

آیا قبول دارید که سایت ویکی پدیا یک سایت بسیار معتبر در جهانه؟ یک سری به اونجا بزنیم کاملا درباره ی عجم صحبت کرده.


اگر نظری که درج کردید نمایش داده نشده است بر روی برزورسانی نظرات کلیک کنید

بروزرسانی نظرات